top of page

   

   Міжнародний день Музеїв з'явився в календарі 18 травня 1977 року, відзначається в 150 країнах світу та виходить далеко за рамки професійного свята. Саме в цих закладах займаються зберіганням безцінних реліквій народу та ведеться велика наукова робота. Завдяки клопіткій і самовідданій праці колективу музейних працівників підтримується духовний зв'язок часів, спадкоємність поколінь, примножується багатогранна спадщина минулого, багатовікові традиції.

   Важливо пам’ятати нашу історію. Пам’ятати різні періоди, коли наша територія була розірваною та дотичною до різних країн-сусідів. І пам’ятати, що нас об’єднує – любов до свободи. Тож ми повинні не дати переписати нашу історію, не дати вносити корективи в наші підручники та розповідати те, що не відповідає дійсності. Ми зобов’язані зберегти і передати дітям правду, що ще збереглася.

   Українські музеї і музейні колекції стали особливими мішенями у війні росії проти України. Це ще раз підтверджує, наскільки музеї важливі для нашої пам’яті, ідентичності, освіти, для нашого майбутнього.

   Сьогодні напередодні Міжнародного дня музеїв в Музеї історії міста Бердичева відкрито персональну виставку художника Ярослава Васильовича Яремчука і виставку фотографій старого Бердичева ( нижній поверх Музею, напівпідвальний).

  

   Фото Валерія Мельникова.

   У виставковій залі Музею історії міста Бердичева відбулося відкриття персональної виставки Богдана Гаврилюка "Весняні флюїди".

   Роботи художника написані в техніці Fluid Art (Флюїд Арт) – це новий напрямок абстрактного живопису. У перекладі fluid означає рідке, art – мистецтво. Техніка є особливим різновидом абстракціонізму, в якому не існує певних сюжетів. В Україні вона з'явилася нещодавно, але вже стала популярною як у художників, так і серед звичайних любителів абстрактних картин.

   Намальовані картини методом Fluid Art є відображенням внутрішнього світу людини та її стану душі. Щоб створити її, не потрібно мати особливі навички малювання. Процес нанесення фарб схожий на медитацію. З кожним рухом на полотні залишаються дивовижні візерунки, барвисті плями, витончені лінії та хитромудрі форми.

   Творіння у стилі абстракціонізм дуже позитивні і кожна з них унікальна. Вони зачаровують погляд, гіпнотизують та привертають до себе увагу навіть тих, хто далекий від мистецтва.

   Народився Богдан Гаврилюк 1994 р. у місті Бердичів. Він випускник Київської державної академії декоративно-прикладного мистецтва і дизайну ім.М.Бойчука (2016-2019), монументально-декоративний живопис.

Богдан Гаврилюк - викладач Бердичівського професійного будівельного ліцею №3.

   Нині йде активна підготовка до Різдва Христового. Хтось зірку робитиме уперше, а хтось не цікавився її походженням.

   Різдвяна символіка дуже багата. Головний атрибут українського святкування Різдва – це, звісно, восьмикутна зірка. Вона символізує народження. Це – символ Бога, символ сонця, символ світла.

   Зірка зустрічається фактично в кожному напрямку народного мистецтва з давніх давен – в українських писанках, українській вишивці, народному різбленні, витинанці. В українському народному мистецтві здавна прослідковується саме парна система символіки 8 – 4 (хрест теж має 4 напрямки).

   Бойки та гуцули ще називали Зірку вертепом. Не дивина, адже пов’язана вона з євангельською легендою про народження Ісуса у стаєнці (печері або вертепі) та провісницею цього божественного народження – Вифлеємською зіркою. Саме з цих міркувань сучасні Зірки оздоблюють іконами та підсвіткою. Щоправда, Зірку можна прикрасити лише кольоровими клаптиками, нитками, позліткою і ланцюжками для ялинки, без жодних зображень.

   Християни вважають восьмикутну зірку своїм, християнським символом. Це Віфлеємська зірка (звичай чекання першої зірки у Святвечір).

   Незабаром свято і сьогодні в Музеї історії міста Бердичева - "Посиденьки біля каганця". Закохані в петриківський розпис створювали мальовку з яскравим орнаментом в стилі петриківського розпису, а саме "Різдвяну зірку" під керівництвом талановитого педагога Центру позашкільної освіти ім. О. Разумкова, керівника гуртка "Пертиківський розпис" Оксани Осікової. Учасники "Посиденьок..." відкрили чарівний світ "петриківки" і виготовили власну Різдвяну зірку.


   Щиро дякуємо майстрині Оксані Осіковій за прекрасну атмосферу, позитив, комфорт та створення святкового настрою!!!

   У виставковій залі Музей історії міста Бердичева \ Museum of the History of Berdychiv відбулася виставка-презентація до Дня Гідності та Свободи.

   Метою заходу є вшанування патріотизму і мужності громадян, які восени 2004 року та у листопаді 2013 - лютому 2014 рр. постали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини і громадянина, національних інтересів України та її європейського вибору, зберегти та донести до учнів об'єктивну інформацію про доленосною ні події в Україні початку ХХІ століття, розвивати бажання стали гідними громадянами України.

   Захід відвідали учні гімназії №11.

   Виставку переглянули самі молоденькі відвідувачі - ЗДО "Вербиченька" №5.

   Сьогодні на дитячому майданчику Центральної площі міста ожив чарівний світ Сергія Танадайчука - майстра примітивного малярства, витинанки, дитячої іграшки. До творчої майстерні наївного мистецтва завітали діти різного віку. Надихаючись роботами майстра, вони створювали казкові іграшки та розмальовували витинанки, які дивували фантастичним поєднанням кольорів та візерунків. Дивовижний світ Сергія Танадайчука зачарував дітей і їх батьків. Створені "шедеври" діти отримали в подарунок, разом з печивом, виготовленим у формі іграшок майстра.

   Батьки мали змогу долучитись до збору коштів на допомогу ЗСУ.

   А ще порадував малюків майстер-клас чарівних розписів дитячого аквагриму, який провела художник Руслана Терещук.

   Колектив Музею історії міста Бердичева отримав щасливі усмішки і позитивний настрій.

   Захід був присвячений дню пам'яті майстра народного мистецтва Сергія Танадайчука.

   Сьогодні, у виставковій залі Музею історії міста Бердичева, відбулося відкриття авторської фотовиставки "Я творчість" учениці 11 класу Гімназії №5 Олійник Аліси!

   Хтось творить красу словом, хтось – звуком, а хтось – кольорами. Радість, яку дають нам фотографії – це радість участі разом з фотографом в тому процесі пізнання світу, який ми називаємо мистецтвом. Мистецтво – воно завжди єдине і нероздільне…мистецтво об’єднує людей, дарує красу та радість. І сьогодні радість творчості подарувала нам талановита юна художниця - фотограф Аліса Олійник.

Несподівано в Музей історії міста Бердичева завітали...

" Дизель Шоу"!!!

   В Музеї історії міста Бердичева пройшов майстер - клас по виготовленню писанки.

Разом із пробудженням природи від зимового сну в Україні починається весняний цикл народних свят. На цей період припадає одне з найбільших після Різдва християнських свят – Великдень, початки якого сягають в X століття. Це світле й радісне свято Воскресіння Сина Божого – Ісуса Христа.

   Невід’ємна частина свята Великодня – писанка. У наших предків яйце було символом весняного відродження природи, зародження життя, продовження роду. Розмальоване яйце вважалось оберегом.

Про традиції відзначенння Великодня, легенди виникнення свята і писанки як символа Великодня розповіли учні гуртка декоративно-прикладного та ужиткового мистецтв "Світ краси" ПТУ № 4 міста Бердичева під керівництвом Оксани Гусар.

   З музичними вітаннями до Музею завітали учні Бердичівської музичної школи Пасічник Паола, Ткачук Даніела, Чайковська Марія, Павлюченко Ольга.

   Майстер-клас із писанкарства від знаної далеко за межами Бердичева майстрині, досвідченого педагога, керівника зразкового гуртка «Моделювання іграшок-сувенірів» Олени Сальнікової, ЦПО ім. О. Разумкова.

Орнаменти і кольори писанки мають мають різне призначення. Учасники майстер - класу самі обирали, яку писанку хочуть виготовити.

   Все вдалося! Традиції українського писанкарства живі!

Copyright © 2025 Музей історії міста Бердичева 
Україна, Житомирська область, м. Бердичів

  • Instagram
  • Facebook

+380 68 036 7865

bottom of page